Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (98)
WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
Martwa natura , 1965
olej/płótno, wym.: 64,5 x 53,5 cm, sygn. p.d.: “e.waniek”

8 500 zł

23-05-2013
KIERSKA-HOFFMANN Ewa (1923 Lwów - 2013)
Do Brunona Schulza , 1947
piórko/papier, wym.: 10,5 x 14,5 cm w św. p-p., sygn. na odwrocie: "EK"

1 400 zł

26-02-2016
RUSZCZYC Ferdynand (1870-1936)
Studium krajobrazowe , 1903
fluoroforta barwna, wym.: 16,8 x 26 cm w św. p-p., sygn. i dat. p. d.: "FRuszczyc 03", na odwrocie opis pracy Tadeusza Estreichera

2 400 zł

10-05-2016
ROUBAUD Franz (1856-1928)
Szejk arabski
olej/płótno, dykta, wym.: 67 x 56 cm, sygn. l. d.: "FRoubaud" (sygnatura drapana)

11 800 zł

19-06-2019
HOTTER Gerhard (ur. 1954)
Langford - 8 - Reihe V
akryl/płótno; wym.: 80 x 80 cm

na odwrocie napisy (częściowo czytelne): "…20II / Langford – 8 – Reihe „V” / RT – GR" oraz "HOTTER" (długopisem)

8 000 zł

08-11-2016
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Kompozycja trójkolorowa , 1983
akryl/płótno, wym.: 115 x 115 cm, na odwrocie napis: "H. GRUCHOT 7 / 5 83" oraz "H. GRUCHOT 83", na odwrocie nalepka z numerem: "1525"

11 500 zł

10-05-2016
GRUCHOT Heinz (1918 - 1994)
Abstrakcja , 1983
akryl/płótno; wym.: 115 x 115 cm; napis na blejtramie: "GRUCHOT 21 / 4 / 83"

11 500 zł

06-06-2016
HAYDEN Henryk (1883 Warszawa - 1970 Paryż)
Portret kobiety w bretońskim czepcu
olej/płótno, wym.: 46 x 61 cm, sygn. l.d.: “Hayden”, ok. 1927

75 000 zł

16-10-2014
UZIEMBŁO Henryk (1879-1949)
Pejzaż z Batowic , 1914
olej / tektura, wym.: 41,7 x 41 cm w świetle ramy, sygn., dat. i opisany p. d.: "HENRYK UZIEMBŁO / BATOWICE 1914 rok."

4 300 zł

23-12-2019
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret męski , 1920
olej/płótno naklejone na tekturę, wym.: 20,5 x 56,5 cm w świetle ramy, sygn. i dat. p. d.: „1920 / Maj J Malczewski”
24-12-2019
MAZIARSKA Jadwiga (1916 Sosnowiec - 2003)
Kompozycja-relief
technika mieszana, wosk, masa?/płótno, wym.: 80 x 60,2 cm, sygn. na odwrocie: „Jadwiga Maziarska / Kraków, Sobieskiego 1, m. 5”

55 000 zł

24-12-2019
CHWAŁCZYK Jan (1924 Krosno - 2018 Wrocław)
Układ geometryczny II , 1990
gwasz/karton, wym.: 14,2 x 14,2 cm w św. p-p., sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk. / 1990" (ołówkiem)

2 400 zł

22-03-2019
Układ geometryczny I , 1990

2 400 zł

22-03-2019
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
Zwierzę , 1973
litografia barwna/papier; wym.: 49,5 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: "Lebenstein 73" (ołówkiem)

oznaczenie l. d.: "11/100" (ołówkiem)

2 400 zł

08-11-2016
SAUDEK Jan (ur. 1935)
New York, New York
fotografia barwna, wym.: 40,3 x 30,7 cm, sygn. p. d.: "JAN SAUDEK",
napis u dołu: "# 139/I - » New York, New York « Model print - PRINT FINISHED: OCTOBER 8, 1910"

* doliczana opłata droit de suite

11 000 zł

04-12-2018
SAUDEK Jan (ur. 1935)
Eine Liebe
fotografia czarno-biała, wym.: 40,4 x 29,9 cm, sygn. p. d.: "JAN SAUDEK", napis na środku: ">>Eine Liebe

14 000 zł

12-04-2018
SAUDEK Jan (ur. 1935)
David
fotografia czarno-biała, wym.: 30,1 x 26,5 cm, sygn. l. d.: "JAN SAUDEK"

6 200 zł

17-11-2017
ZIEMSKI Jan (1920-1988)
monotypia - ebru/papier naklejony na tekturę, wym.: 67 x 45,3 cm św. p-p.

7 100 zł

22-03-2019
GROCHOCKI Jerzy (ur. 1931)
Koniunkcja - Czarny 3 , 1965
płótno, olej, płótno naklejone; wym.: 75 x 81 cm; sygn. p. d.: "J. GROCHOCKI"

sygn. i dat. na odwrocie: "JERZY GROCHOCKI / WARSZAWA / UL. SZASERÓW 111-30 / KONFRONTACJE JGrochocki / '65"

14 200 zł

08-11-2016
KAŁUCKI Jerzy (ur. 1931r.)
Prognose , 1999
serigrafia, papier, wym.: 80,3 x 60 cm, sygn. i dat. p. d.: "J. Kałucki 1999" (ołówkiem)

napis u dołu: "serigraphié" (ołówkiem),
opis i oznaczenie egzemplarza l. d.: „Prognose” 9/35 (ołówkiem)

5 000 zł

04-12-2018
NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
Projekt wnętrza
tusz/papier; 21 x 29,2 cm w św. p-p., sygn. p. d.: „J. Nowosielski”

7 000 zł

20-12-2018
Profil
piórko, tusz / papier, wym.: 29,7 x 23,5 cm w św. p-p., sygn. i dat. wzdłuż lewej górnej krawędzi: "JERZY NOWOSIELSKI 3.II.90."

10 500 zł

23-12-2019
Pejzaż z lokomotywą - praca dwustronna , 1952
olej / płótno, 50 x 61 cm, sygn. i dat.: na krośnie: "J. NOWOSIELSKI 1952", na odwrocie nalepka ramiarska firmy Delf Cadres d’Art

140 000 zł

20-12-2019
Akt
ołówek/papier, wym.: 19,2 x 13 cm w św. p-p., sygn. p. d.: „J. N.”

5 500 zł

24-12-2019
SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)
Przy księżycu , 1958
akwarela, tusz/papier, wym.: 30 x 46 cm w św. p-p., sygn. i dat p. d.: "Skarżyński / 58", sygn. i dat. na odwrocie: "Jerzy Skarżyński / 1958 / przy Księżycu”

4 000 zł

25-02-2016
liczba obiektów: 98